Elektromobilność

elektromobilność

Co to takiego?

W ostatnim czasie rosnącym zainteresowaniem klientów nie tylko z Polski, ale właściwie z całej Europy cieszą się samochody elektryczne. Tak duże powodzenie aut zasilanych energią elektryczną jest spowodowane przede wszystkim troską o środowisko naturalne, które jest od dziesiątek lat stopniowo degradowane z powodu emisji spalin silników benzynowych oraz Diesla. Elektromobilność to zagadnienie, które obejmuje zarówno pojazdy transportu indywidualnego (jednoślady i samochody), jak i transportu masowego (autobusy, trolejbusy, tramwaje i pociągi). Z roku na rok coraz więcej państw przyłącza się do kampanii promujących elektromobilność.


Jednym ze stojących przed nami wyzwań jest stworzenie możliwie najodpowiedniejszych warunków, by zaspokoić potrzeby użytkowników aut elektrycznych. Pojazdy te wymuszają coraz większą liczbę stacji ładowania w infrastrukturze energetycznej i drogowej, ale zarazem wymagają też coraz większej wydajności samych ładowarek. Podyktowane jest to dążeniem do maksymalnego skrócenia czasu ładowania każdego pojazdu elektrycznego lub hybrydowego typu PLUG-IN.

Rodzaje stacji i ich przeznaczenie.

Zależy nam na dostarczaniu różnego rodzaju stacji ładowania odznaczających się zróżnicowanymi parametrami technicznymi. Dzięki temu każdy z użytkowników aut elektrycznych będzie w stanie wybrać najodpowiedniejszą ładowarkę dla swoich potrzeb. Wyróżniamy stacje ładowania:

Wolne

o prądzie zmiennym o mocy poniżej 11 kW AC

Średnio szybkie

o prądzie od 11 do 22 kW AC

Szybkie

o prądzie od ok. 50 kW DC

Stacje wolnego i średniego ładowania są polecane przede wszystkim do miejsc, takich jak garaże podziemne, wspólnoty mieszkaniowe, hotele, galerie handlowe czy też domy jednorodzinne. Oczywiście samochód można ładować bezpośrednio ze zwykłego gniazdka, ale ze względu na bezpieczeństwo oraz szybkość ładowania zaleca się używanie specjalnie do tego przeznaczonych stacji ładowania.

 
Chcesz poznać więcej o korzyściach płynących z inwestycji w stacje ładowania EV
Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Przewiń do góry