Fotowoltaika

średnie / biznes

Systemy fotowoltaiczne są odpowiedzią na ciągle rosnące koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej. Wytwarzanie energii w własnym zakresie za pomocą fotowoltaiki niesie za sobą ogromne korzyści finansowe i środowiskowe poprzez ograniczenie poboru energii elektrycznej z elektrowni, która zasilana jest węglem (a jak wiadomo koszt wytworzenia 1kWh ciągle rośnie). 

W świetle obecnego prawa najkorzystniej jest budować systemy fotowoltaiczne do 40 kWp, gdyż budowa takiej instalacji zwolniona jest z szeregu procesów prawnych, związanych z pozwoleniami środowiskowymi, warunkami przyłączeń itp. 

Instalacja fotowoltaiczna w Państwa firmie klasyfikowana jest jako środek trwały, z tytułu którego korzystamy z szeregu korzyści prawno-podatkowych. 

Instalacja fotowoltaiczna dla biznesu jest atrakcyjna, ponieważ istnieje możliwość zaciągnięcia nisko oprocentowanego kredytu na cel budowy, a także otrzymania dotacji z wielu programów unijnych, promujących stosowanie odnawialnych źródeł energii do poprawy efektywności energetycznej. 

Rozwiązania dla biznesu :

Dach

moduły fotowoltaiczne na dachu
magazynu, hali produkcyjnej

Elewacja

moduły fotowoltaiczne na elewacji budynku

Biurowce

instalacje fotowoltaiczne na biurowcach

Cieszymy się, że rozważasz inwestycję polegającą na montażu instalacji fotowoltaicznej, która w bezpośredni sposób przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszym kraju oraz pozwoli Państwu zmniejszyć kosztów związane z zakupem energii elektrycznej.

Chcesz poznać więcej o korzyściach płynących z inwestycji w instalację fotowoltaiczną?  
Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Przewiń do góry