Fotowoltaika

duże farmy

Farmy solarne, to największa forma instalacji fotowoltaicznych. Budowa farmy fotowoltaicznej to projekt na dużą skalę, który trzeba bardzo dobrze zaplanować i wykonać, aby zwrot z inwestycji był możliwe jak najszybszy i jednocześnie jak najbezpieczniejszy.

Przy projektowaniu farmy solarnej trzeba wziąć pod uwagę szereg elementów związanych nie tylko z samą instalacją fotowoltaiczną, ale chociażby ze strukturą gruntów na której ma powstać planowana farma. Tutaj trzeba przeprowadzić badanie podłoża, jakie są jego właściwości i czy nadaje się pod planowaną instalację, a jeżeli tak to jaki rodzaj konstrukcji powinien być zastosowany. Dodatkowo trzeba przeprowadzić analizę środowiskową, określającą wpływ instalacji na środowisko naturalne. Należy również porozumieć się z operatorem sieci aby otrzymać przyłącze odpowiedniej mocy, aby móc odprowadzać (sprzedawać) wyprodukowaną energię.

W procesie planowania i przygotowywania projektów pod farmy solarne, należy wziąć pod uwagę szereg elementów, które są bardzo istotne dla późniejszego wykonania i montażu instalacji. Dlatego, bardzo ważną rzeczą jest, pracować przy budowanie farm solarnych z odpowiednią firmą lub firmami, które mają doświadczenie i będą pełnić jednocześnie rolę konsultanta (partnera) który przeprowadzi inwestora przez wszystkie etapy, gwarantując powstanie dobrej, niezawodnej i bezobsługowej instalacji fotowoltaicznej. Tylko tak wykonany projekt, będzie generował przychody przez długie lata.

Farma fotowoltaiczna

farma może powstać na Twojej działce, jeżeli:

Cieszymy się, że rozważasz inwestycję polegającą na montażu instalacji fotowoltaicznej, która w bezpośredni sposób przyczyni się do poprawy jakości powietrza w naszym kraju oraz pozwoli Państwu zmniejszyć kosztów związane z zakupem energii elektrycznej.

Chcesz poznać więcej o korzyściach płynących z inwestycji w instalację fotowoltaiczną?  
Nasi eksperci odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Przewiń do góry